پخش مویرگی

قابلیت کارکرد از راه دور، بدلیل طراحی خاص برنامه ( سفارش گیر همراه)

سفارش گیر همراه محک

شرکت های پخش مویرگی، از جمله شرکت هایی هستند که روزانه حجم اطلاعات زیادی بین بخش های مختلف، فروش و حسابداری آن تبادل می شود. به دلیل اینکه اکثریت صنایع تولیدی در ایران با شرکت پخش به طور انحصاری کار نمی کنند بنابراین سرعت و دقت در این تبادلات فراتر از کیفیت محصول، در اعتبار شرکت بسیار تاثیر گذار است.

به منظور ارائه خدمات بهتر لازم است کلیه سفارشات و فاکتورهای مشتری با دقت بیشتری رسیدگی شود و خواسته های او با سرعت بیشتری به گوش مدیر فروش و بخش حسابداری برسد.

در این سال ها، با پیشروی گسترده نرم افزارهای مختلف در همه کارها، استفاده از نرم افزارهای سفارش گیر برای ویزیتورها در حال رایج شدن است. بسیاری از مدیران هم ترجیح میدهند این نرم افزارها به طور سفارشی مخصوص شرکت خود تهیه کنند، اما ما به شما در این مقاله میگوییم که چرا افزونه سفارش گیر همراه محک کارآمد تر از سایر نرم افزار ها در بازار به ویژه نرم افزارهای سفارشی عمل می کند و پرفروش ترین افزونه سفارش گیر همراه در ایران است.

ارتباط موثر بین عاملین شرکت های پخش با مشتری

با استفاده ازافزونه سفارش گیر همراه محک و نصب آن بر روی تبلت و یا تلفن همرا ه ویزیتورها، ارتباط چند جانبه بین بخش حسابداری مدیریت فروش و ویزیتور و مشتری بوجود می آید. با محاسبه سریع فاکتورها و ارسال سریع حواله ها برای بخش حسابداری ویزیتورها نقش مکمل برای حسابداران خواهند داشت. ویزیتورها به صورت آنلاین و لحظه ای، موجودی کالای انبار را بررسی می کنند و مدیران فروش با برنامه ریزی روزانه و تعریف مسیر ومشتریان و مکان یابی به صورت لحظه نظارت بیشتری بر روی کار ویزیتورها هم خواهند داشت و بازدهی آنها بیش تر خواهد شد و رضایت مشتریان افزایش می یابد.

اتصال به نرم افزار حسابداری محک:

این افزونه هم به صورت آنلاین و آفلاین قابلیت اتصال سریع به نرم افزار حسابداری محک را دارد. ویزیتورها با استفاده از اینترنت اطلاعات مشتری را در پایگاه داده نرم افزار حسابداری محک ثبت نموده و اطلاعات سیستم را بروز می‌کند. به این ترتیب بخش زیادی از کار حسابداری که قبلاً در جهت ثبت سفارشات و فاکتورها بود، از روی دوش کارمندان بخش حسابداری برداشته خواهد شد و یکپارچگی افزونه سفارش گیر با نرم افزار حسابداری شما، بسیاری از عملیات ثبت مجدد اطلاعات را حذف کرده و چابکی را برای سیستم کسب و کار شما را به ارمغان می‌آورد.

امکان فروش پخش گرم و پخش سرد:

علاوه بر فروش سرد، به منظور ارائه بهتر خدمات به مشتریان و افزایش فروش، اگر بسیاری از مشتریان به صورت گرم خرید کنند؛ با استفاده از این افزونه ویزیتورها می توانند کلیه فرایندهای صدور فاکتورو حواله فروش و تحویل کالا را همزمان انجام داده و به صورت لحظه ای این آمار دربخش های مختلف شرکت ثبت کنند.

تجربه درخشان محک در خدمات به شرکت ها:

شرکت محک با ارائه نرم افزارهای گوناگون حسابداری به شرکت های مختلف و کسب رضایت آن ها برای سالیان توانسته است نیازهای جدید مشتری را شناسایی کند و بهترین نرم افزار ها را در اختیار آن ها قرار دهد. با در اختیار گذاشتن افزونه سفارش گیر همراه محک به ویزیتورهایتان، آن ها را در انجام کارشان خاطر جمع می کنید چرا که این نرم افزار هیچ گونه خطای عملکردی ندارند و بارها بارها توسط شرکت های مختلف در پخش مویرگی استفاده شده اند.

رابط کاربری:

امروزه مهمترین نکته در خرید نرم افزارها، کاربری آسان است. جذابیت های کاربری چون رابط کاربری با رنگ های شاد، ساده و سبک ومنوهای کاربری مختصر و مفید عملیات سفارش گیری و تحویل کالا را برای ویزیتورها آسان، س ریع و لذت بخش خواهد کرد.

امکانات

امکان تعریف ویزیتورها و نام کاربری برای آنها امکان ارسال اطلاعات اشخاص به همراه گردش هر اشخاص به همراه اطلاعات مکانی هر شخص امکان ایجاد دستور کار برای ویزیتور ها امکان دریافت پیش فاکتورها و فاکتورهای ثبت شده در موبایل و همسان سازی شده امکان تبدیل پیش فاکتورها بهُ فاکتور امکان به روز رسانی اطلاعات کالاها و اشخاص امکان دیدن دستور کار برروی نقشه ثبت پیش فاکتور و فاکتور و پرینت آن بررسی مانده حساب و گردش حساب مشتری و پرینت آنها ثبت دریافتی ها اعم از وجه نقد حواله و یا چک دریافتیبرای مشاهده‌ی امکانات و آشنایی بیشتر با این افزونه، ویدئوهای زیر را تماشا کنید.
· استفاده از پیشرفته ترین و به روز ترین تکنولوژی روز دنیا در طراحی برنامه پخش مویرگی

· تعیین اعتبار ریالی برای هر یک از مشتریان و کنترل خودکار سیستم برای عدم صدور فاکتور بیشتر از اعتبار در برنامه پخش مویرگی

· انبار پخش مویرگی، با قابلیت صدور رسید و حواله انبار بوسیله محیط تحت وب با قابلیت کارکرد از راه دور

· گروه بندی مشتریان پخش مویرگی و تعیین قیمت های مختلف برای کالاها، متناسب با نوع مشتری

· تعریف ویزیتورها، سرپرستان فروش، موزعین و راننده ها و تعریف میزان پورسانت هرکدام بصورت داینامیک

· تأیید کلیه و یا بخشی از سفارشات توسط مدیریتهای پخش و عامل شرکت جهت نظارت بر فرآیند پخش مویرگی

· حسابداری خرید، فروش، انبار و خزانه اتوماتیک

· حسابداری شش سطحی شامل سطوح گروه، کل، معین، تفضیلی و مراکز هزینه دو سطحی بهینه سازی شده برای شرکتهای پخش مویرگی

· دارای کلیه حساب های استاندارد تا سطح معین و امکان اضافه کردن حساب های دلخواه به آنها

· قابلیت جستجو، مرتب سازی، آرشیو، ادغام، کنترل، ویرایش، حذف و بازیابی اسناد حسابداری

· قابلیت بستن کلیه حساب های حسابداری در پایان سال مالی به صورت اتوماتیک

· قابلیت ثبت چک ها و فاکتورهای سوختی و حساسیت بالای سیستم به این مشتریان در آینده

· دارای گزارش های کاردکس و موجودی انبار تعدادی و ریالی

· امکان ثبت نقطه سفارش برای کالاهای مختلف و ارائه نیازمندی های خرید بصورت خودکار و متناسب با پخش مویرگی

· محاسبه اتوماتیک حقوق، هزینه ایاب و ذهاب، پورسانت های کارکنان و جریمه های برگشت

· قابلیت دسته بندی پیش فاکتورها و محاسبه سرجمع بر اساس دسته بندی های متنوع مناطق و مسیرهای پخش مویرگی

· قابلیت تعریف بیش از بیست نوع فرمول تخفیف و محاسبه خودکار در سیستم

· گزارش های متنوع ، جامع و کاربردی با در اختیار قراردادن خروجی های چاپی و Excel و متناسب با نیاز شرکتهای پخش مویرگی

· قابلیت گرفتن گزارشات روزانه و ماهیانه از فروش در قالب نمودارهای گرافیکی متنوع

· تنظمیات و شخصی سازی سیستم توسط مدیریت برای هماهنگی هرچه بیشتر محصول با نیازهای متنوع مشتری

· امکان پشتیبان گیری و بازیابی بانک اطلاعاتی سیستم به صورت خودکار

· امکان جستجوی تمامی مشتریان و چک های ثبت شده در تمامی فرم های سیستم

· امکان انتقال اطلاعات مشتریان ثبت شده در سیستم های نرم افزاری دیگر به صورت اتوماتیک

· امکان ارسال درخواست پشتیبانی از نرم افزار و پاسخ گویی آنلاین و سریع از سوی تیم پشتیبانی پیام گستر

· امنیت بالا همراه با تعریف کاربران با سطوح دسترسی مختلف و کاربری آسان

۱٫ ثبت و مدیریت سفارشات:

ثبت سفارشات در سیستم پخش مویرگی کارا در دو مرحله صورت میپذیرد که در ابتدا اپراتور اقدام به تعریف مشتری، ویزیتور و چگونگی تخفیف نموده و پس از آن کالاهای هر سفارش را تعیین می نماید.

۲٫ تائید اعتبار سفارش:

پس از ثبت سفارش، سیستم آنها را کنترل نموده و سفارشاتی را که از نظر ریالی و یا داشتن چک برگشتی نیاز به تأیید دارند، جهت تأیید در قسمت تأیید سفارشات نمایش داده و مابقی سفارشات به بخش انبار جهت ارسال منتقل میگردند. سفارشات میتوانند از نظر سقف ریالی اعتبار مشتری، سقف ریالی اعتبار سرپرست فروش، سقف ریالی اعتبار ویزیتور و داشتن چک برگشتی در شرکت های پخش مویرگی نیاز به تأیید داشته باشند.

۳٫نمایش سفارشات به انبار:

الف) نمایش سفارشات به انبار:

سفارشات مورد تائید و یا تائید شده، در قسمت نمایش سفارشات به انبار به رویت انباردار رسیده و در همین قسمت سیستم بصورت خودکار اقدام به بررسی موجودی انبارمی نماید و با توجه به میزان موجودی کالاها، سفارشات را به دوقسمت «آماده برای ارسال» و یا «دارای کسری» تقسیم بندی می نماید. انباردار می تواند با کلیک کردن بر روی دکمه کالا در هر سفارش، تعداد کالاهای آن و با کلیک بر روی دکمه کسورات، کسری آن سفارش را مشاهده نماید، کسری کلیه سفارشات ثبت شده نیز در این قسمت قابل مشاهده است و انباردار می تواند با مراجعه به آن کلیه کسورات را ببیند. این بخش از نرم افزار بصورت کاربردی و بر مبنای نیاز شرکتهای پخش مویرگی طراحی و پیاده سازی شده است .

ب) نیازمندی های خرید:

در این بخش از سیستم پخش مویرگی کارا، مسئول خرید و یا کارخانه تأمین کننده کالاهای پخش می تواند به راحتی کسورات انبار پخش را مشاهده نموده و برای تأمین و ارسال آن اقدام نماید. این کسورات می توانند کسری سفارشات ثبت شده و یا کالاهایی باشد که به نقطه سفارش رسیده اند.

۴٫ وصول کالا به انبار پخش و صدور رسید انبار:

پس از وصول کالاها، انباردار اقدام به صدور رسید انبار نموده و بدینوسیله موجودی کالاهای وارده در انبار، تکمیل میگردد. با تکمیل موجودی، سیستم بصورت خودکار سفارشاتی را که به دلیل کمبود موجودی در قسمت نمایش سفارشات به انبار، متوقف می باشند، برای پخش آزاد می نماید.

۵٫ تحویل کالا به مشتری و قطعی شدن فاکتور فروش:

در زمان پخش و پس از تحویل کالا به مشتری فاکتورها جهت قطعی شدن به انبار و یا دفتر واصل شده و اپراتور مربوطه هر سفارش آن را قطعی نموده و سیستم بصورت خودکار مشتری مورد نظر را در حساب بدهکاران تجاری شرکت پخش ، بدهکار می نماید.

۶٫ دریافت وجه و یاچک از مشتری و ثبت در سیستم:

اپراتور حسابداری پخش، کلیه دریافتی ها از مشتریان پخش مویرگی را در بخش ثبت دریافت با توجه به نوع آن (دریافت نقدی، واریز به حساب شرکت و دریافت بصورت چک) در سیستم ثبت نموده و سیستم بصورت خودکار دریافتی ها را در حساب مشتری اعمال می نماید.

۷٫ وصول و یا برگشتی چک های دریافتی:

در این بخش اپراتور حسابداری پخش، اقدام به ثبت وصول و یا برگشت چک های دریافتی نموده و سیستم پخش مویرگی کارا نیز در صورتیکه چک مشتری برگشت شده باشد، مجدداً حساب وی را با توجه به مبلغ چک بدهکار نموده و همچنین میزان پورسانت ویزیتور و سرپرست پخش را نیز کسر می نماید.

۸٫ثبت کالاهای مرجوعی:

در این بخش در صورتیکه کالایی از مشتری خاصی مرجوع شود، اپراتور مربوطه کالای فوق را در قسمت کالاهای مرجوعی ثبت نموده و نرم افزار پخش مویرگی کارا نیز با توجه به قیمت آن کالا در زمان فروش به همان میزان از حساب مشتری، حساب ویزیتور و حساب سرپرستان فروش، کسر نموده و مقدار تعدادی کالا را به موجودی انبار می افزاید.

۹٫ حسابداری و خزانه داری :

شامل ثبت اطلاعات پایه حسابداری پخش مویرگی ، تعریف انواع حسابها ، تعریف عملیاتهای حسابداری ، صدور اسناد حسابداری و ثبت تبادلات و تراکنشهای مالی مربوط به وجوه پرداختی و دریافتی نقدی و چک شامل انواع چکهای دریافتنی ، پرداختنی ، به حساب خواباندن چک ، صدور چکهای انتظامی و گزارشات مربوطه .

۱۰٫ گزارشات سیستم :

در سیستم پخش مویرگی کارا بیش از پنجاه نوع گزارش متنوع و جامع در خصوص فرآیندهای سیستم پیش بینی شده است که در زیر لیست مهم ترین های آنها آمده است:

۱٫ گزارش موجودی انبار

۲٫ گزارش صورت وضعیت

۳٫گزارش پورسانت ویزیتور

۴٫ گزارش پورسانت سرپرست فروش

۵٫ گزارش مغایرت وصول

۶٫ گزارش ریز فروش ویزیتورها

۷٫ جستجوی مشتریان

۸٫ گزارش وضعیت فاکتورها

۹٫گزارش ابطال فاکتورها

۱۰٫گزارش فروش

۱۱٫ گزارش تعدادی فروش

۱۲٫ گزارشهای حسابداری از قبیل مرور حساب، دفتر روزنامه، تراز آزمایشی ۲ستونی، ۴ ستونی، ۶ ستونی و ۸ستونی …

۱۳٫ گزارشهای تراکنش مالی (خزانه) از قبیل ریز صندوق، ریز بانک، مشتری و …

۱۴٫ گزارشهای خرید از قبیل خرید از مشتری، خرید کالا، نیازمندی ها و …

۱۱٫ اطلاعات پایه:

نرم افزار پخش مویرگی محک اطلاعات اولیه و مورد نیاز خود را از قسمت اطلاعات پایه استخراج مینماید که این اطلاعات برای یکبار در ابتدای آغاز بکار سیستم وارد نرم افزار می شوند:

الف. ثبت کالاها:

تعریف گروههای کالا و کالاهای هرگروه به همراه ثبت نقطه سفارش، قیمت خرید، فروش بسته بندی ها

ب. ثبت مشتریان:

تعریف گروه های مشتریان پخش مویرگی و تعریف مشتریان هر گروه به همراه مشخصات و میزان اعتبار ریالی ایشان

پ. ثبت گروه قیمت:

تعریف گروههای قیمتی مختلف در جهت تفکیک مشتریان از نظر ریالی با توجه به سیاستهای قیمت گذاری شرکت پخش مویرگی

ث. ثبت ویزیتور:

تعریف سرپرستان فروش و تعریف ویزیتورهای تحت سرپرستی هر یک از ایشان در شرکتهای پخش مویرگی

ج. ثبت پورسانت:

تعریف فرمول های مختلف بشکل پلکانی و اختصاصی برای هر یک از رول های سیستم و محاسبه خودکار پورسانت ها فروشهای محقق شده در پخش مویرگی

چ. تنظیمات سیستم:

تنظیمات مختلف و گسترده سیستم برای شخصی سازی سیستم نسبت به نیازمندی های متنوع شرکتهای پخش مویرگی

ح . ثبت تخفیف:

تعریف انواع مختلف تخفیف برای استفاده در صدور پیش فاکتور و استفاده از آن ها بصورت پلکانی در فاکتور.

از جمله تخفیفات می توان به تخفیفات درصدی ، اشانتیون ، برند ، گروه کالایی جورفروش ، سبد کالایی ،
منطقه ای و … اشاره کرد.

خ. ثبت حساب:

تعریف حسابهای بانکی شرکتهای پخش مویرگی

د. اعتبار مشتریان:

ثبت حداقل و حداکثر اعتبار طرف حساب ها از جمله مبلغ فاکتور، بدهی، چک، حد اقل و حد اکثر حجم، حد اقل و حد اکثر وزن، حد اکثر تعداد فاکتور تسویه نشده، سررسید چک و …

ذ. واحد های اندازه گیری:

کاربر با توجه به نوع کالا میتواند واحد های اندازه گیری مختلفی در سیستم تعریف کند. برای نمونه عدد، لیتر، متر و …

ر. ماشینها:

برای کنترل بارگیری در هر ماشین باید خودروهای حمل کالای پخش مویرگی در سیستم ثبت گردند. اطلاعاتی از قبیل حداقل و حداکثر وزن و ابعاد قابل بارگیری نیز به منظور هشداردهی در رابطه با مازاد بر ظرفیت در هنگام بارگیری ثبت می شوند.

ز. دلیل برگشتی:

در هنگامی که برای کالایی برگشت فروش ثبت می شود دلیل برگشت کالا از نظر فروشنده و انباردار میگذرد و در نهایت به تأیید مدیر فروش و یا مسئول خرید می رسد.